top of page
Blog: Blog2
Ara
  • Yazarın fotoğrafıuzm. dt. gokcekayabay

İmplantlarımı kaç yıl kullanabilirim?İmplantların ömür boyu kullanılabileceği söylense de dikkat etmemiz gereken noktalar var. Gerekli ağız bakımını yapmayan bireylerde dişler gibi implantlar da tehlike altında. Üstelik doğal dişlerinizde bulunan sinirsel yapı implantlarda olmadığı için herhangi bir sorun oluştuğunda ağrı hissetmezsiniz. Bu nedenle implant yaptıran hastalarımızın düzenli kontrollerini çok önemseriz.


Diğer yandan implantların ömrü, ameliyatı yapan hekimin tecrübesine, bölgedeki kemiğin miktarına, kemiğin kalitesine ve yumuşak dokuların bütünlüğüne bağlıdır. Yetersiz kemik ve yumuşak doku miktarı, implantın kemikle ve çevre dokularla bağlantısının zayıf olması demektir. Dolayısıyla ameliyat öncesi veya sırasında implant çevresi dokuların sağlığını korumak için ek işlemler (kemik tozu ile kemik oluşturulması gibi) gerekebilir. Bu işlemler, implantlarınızın ağzınızda yıllarca sağlıklı kalması açısından çok önemlidir.


Kısacası iyi planlama, iyi ağız bakımı, sigara ve alkol tüketiminin azaltılması hatta bırakılması implantlarınızın ömrünü uzatır. Bu konularda çaba harcarsanız ve kontrol randevularınıza dikkat ederseniz implantlarınızı on yıllarca hatta ömür boyu kullanabilirsiniz.


Sağlıklı ve mutlu gülüşler.

19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page