top of page
dişetiii.jpg

Diş etlerinde kanama diş eti hastalığının habercisidir. Diş fırçalama esnasında fırçanızda kan görüyorsanız diş hekiminize başvurmalısınız.

Diş eti son derece hızlı hastalanabilen ama aynı zamanda gerekli tedavi yapıldığında bu tedaviye çok hızlı olumlu sonuç verebilen bir dokudur. Özellikle erken dönemde tespit edildiğinde hastalık kemik dokuya geçmeden durdurulabilir. 

Diş taşları tükrük içerisindeki kalsiyumun çökelmesi ile birlikte diş yüzeyini kaplayan sert birikimlerdir. Düzenli olarak temizlendiğinde diştaşlarının zararlı etkilerinden korunabilirsiniz. Diştaşı temizliği son derece basit ve hasta tarafından rahatlamayı anında hissettiren bir tedavidir.

Diş eti çekilmeleriniz hekimin önerileri ve ev bakımınız ile kolayca durdurulabilir. İlerlemiş diş eti çekilmelerinde ilgili bölgeler tedavi edilmektedir.

Hamilelikte diş ve diş eti bakımı

Hamilelik sırasında vücutta değişen hormon dengesi ile birlikte diş etinin dış uyaranlara verdiği cevap çok daha fazla olmaktadır. Bu nedenle hamileliği düşünen kişilerin diş hekimine başvurması, ağız bakımı ile ilgili bilgi alması son derece önemlidir.

Diş Eti Tedavisi: Biz Kimiz
bottom of page