top of page
AEnB2Uq7tqERlehCi6dlnSiMR-mZhPzj2DIn9hBl

Nedir?

Diş beyazlatma; diş yüzeyindeki gözenekli mine tabakasında yıllar içinde biriken maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir. Bu işlem iki türlü yapılmaktadır. Diş hekimi tarafından klinik ortamında uygulanan ofis tipi beyazlatma ve evde hasta tarafından ancak yine hekimin yönlendirmeleri doğrultusunda uygulanan ev tipi beyazlatma.

Nasıl yapılır, ne kadar sürer, kalıcılığı ne kadardır?

Ofis tipi beyazlatma yaklaşık 1 saat sürmektedir. Hekimin gerekli görmesi halinde birkaç seans uygulanabilmektedir. Bu uygulama sırasında diş etleri özel bir madde ile korunmaktadır. Işık kaynağı ile diş yüzeyine uygulanan beyazlatıcı jelin etkisi artırılabilir. Ofis tipi beyazlatma ile dişler birkaç ton daha açılmakta hastaları memnun edici sonuçlar vermektedir. Beyazlatma işlemi öncesinde dişlerin temizlenmesi sonuçların etkinliğini artırmaktadır.

Ev tipi beyazlatma ise hastanın kullanımı ve diş renklenmesinin miktarına göre 1-2 hafta sürebilir. Tedavi için hastadan ilk seansta alınan ölçü sayesinde yumuşak bir plak hazırlanır. Hasta bu plağın içerisine beyazlatma jeli hekimin gösterdiği şekilde uygulanır.

İki yöntem de uygulanabilir hatta bazı durumlarda hekim ofis tipi beyazlatma sonrasında ev tipi beyazlatma ile tedaviyi destekleyebilir.

İşlem sırasında ve sonrası hekimin önerileri doğrultusunda renkli gıda ve içecek tüketiminin azaltılması beyazlatmanın etkinliğini ve kalıcılık süresini artırmaktadır.

Diş Beyazlatma: Etkinlikler
bottom of page